Ana Sayfa Alışveriş Yazıları ASOS’ tan Alışveriş Yapmak-As Seen On Me

ASOS’ tan Alışveriş Yapmak-As Seen On Me

4
ASOS’ tan Alışveriş Yapmak-As Seen On Me

ASOS’ tan Alışveriş Yapmak – As Seen On Me

ASOS uzun süredir merak ettiğim instagramda da takip ettiğim yurt dışı alışveriş sitesi 2000 li yılların başında kurulmuş.  Bu marka kendi ürünleri ile birlikte bir çok markayı bulabileceğiz bir site. Moda tutkunlarının ihya ettiği bu alışveriş sitesinin merkezi İngiltere London. Her alışveriş sitesi gibi öncelikle mail adresiniz ile üye olmanız gerekiyor, Facebook , google plus veya twitter ile bağlanma seçeneği veriyor fakat her zaman için en iyisi direk mail hesabınız ile üye olmak. Bu arada  çok yüksek meblağlarda alışveriş yapmamaya özen gösterin, gümrükte takılabilir. Çok ürün beğendiyseniz 1 er hafta arayla verebilirsiniz siparişinizi, zaten standart kargoyu seçerseniz ve 22,5 sterlin üzerinde bir sipariş ise kargo parası ödemiyorsunuz.

 

ASOS ‘ tan Alışveriş Yapmak

Dilerseniz sayfayı ekranda gördüğünüz gibi Türkçeye çevirebilirsiniz.

ASOS dan alışveriş yapmak
as seen on me

 

Türkçeye  çevirdiğinizde aşağıdaki gibi görünüyor

asos dan alışveriş yapmak
as seen on me

İnanılmaz geniş bir ürün yelpazesi var , H&M de kaybolmuş gibi hissedebilirsiniz kendinizi sitede. Beğendiğiniz ürünü seçmeden önce beden için aşağıdaki tablodan faydalanabilirsiniz. İngiltere firması olduğu için eğer 38 giyiyorsanız 10 bedeni seçmeniz gerekir. Ben genellikle montlarda S-M beden giyiyorum ama risk alamayacağım yurt dışı sitesi olduğu için bedenler dar kesim olabilir diye düşünüyorum ve direk 10 bedene bakacağım.

Ülkeler Bedeb Tablosu
Yurtdışı Beden Tablosu

 

Aşağıdaki gibi ürün ve bedeni seçtikten sonra ADD TO BAG butonundan sepete ekliyorsunuz.

asos dan alışveriş yapmak
asos

 

Alışverişinizi tamamladıktan sonra BAG butonundan sepetinize gidiyorsunuz.

Öncelikle standart kargo ve daha kısa sürede gelen  hızlı  kargo seçeneği var.  Standart kargo;  2,25 sterlin fakat 22,5 sterlin üzerinde ise ücretsiz kargo oluyor. Hızlı kargo; 10,50 sterlin. Detaylarını görmek isterseniz açıklamaları için aşağıdaki gibi açılan sayfada görebilirsiniz

asos dan alışveriş yapmak
asos

 

Kargo gönderimi aşağıdaki yerden seçtikten sonra CHECKOUT yazan yeşil butona tıklıyorsunuz ve diğer aşamaya geçiyorsunuz.

asos dan alışveriş yapmak
asos

Bundan sonra açılacak sayfada eğer promosyon kuponunuz var ise onu kullanabilirsiniz. Ardından adresi girebilirsiniz. Adresini ve iletişim bilgilerinizi, telefon, mail vs.. mutlaka doğru girin. Ben yurt dışı sitelerinde telefon numarama mutlaka 0090 535 … .. +90 ı mutlaka ekliyorum.

asosdan alışveriş yapmak
asos

Son olarak kredi kartı ekranı açılıyor, sanal kart veya kredi kartı seçeneğini kullanabilirsiniz.

Kolay gelsin kızlar

asos dan alışveriş yapmak
asos

Bu arada güvenli alışveriş yazımı okumak isterseniz buraya tık tık 

ya da

Bu arada yurt dışından alışverişlerde gümrük kuralları hakkında yazımı okumak isterseniz buraya tık tık 

4 YORUMLAR

  1. Merhaba, Asostan siparişlerde urun Türkiye’ye girdiğinde hangi kargo şirketi teslim alıyor bir bilginiz var mı? PTT mı Yurtici ya da Aras etc.?