Paypal’ a Üye Ol – Paypal Nedir

Paypal ‘ ı henüz tanımayanlar ve kullanmayanlar için bu yazıyı hazırladım. Yurt içinden ve yurtdışından, internetten yapacağınız alışverişlerde inanılmaz alışveriş kolaylığı sağlıyor ve çok güvenli. Öncelikle cevaplamak istediğim soru, Nedir? sorusu;  PayPal (https://www.paypal.com/tr/home) , internet üzerinden çalışan online bir ödeme sistemidir. Kredi kartı kullanarak veya kullanmayarak, internet üzerinden güvenli alışveriş yapılmasını ya da istenilen kişiye sadece bir e-posta adresi aracılığıyla para gönderilmesini sağlar.

Mantığı şudur, kredi kartı bilgileriniz Pay pal’ da olur. Alışveriş yaptığınız kurum kart bilgilerinizi görmez. Sadece mail adresi girerek ödemeyi gerçekleştirirsiniz. Bu uygulama alışveriş yaptığınız şirket için parayı kartınızdan çeker ve parayı şirkete aktarır. Ayrıca iade gibi konularda eğer haklıysanız paranız alışveriş yaptığınız şirketten alınıp size iade edilir. Evet kesinlikle bu uygulamanın yaptırımı var. Bu nedenle alışveriş yaptığınız fiş, mail vs.. gibi delilleri saklayın. Bu gibi delillerle eğer size vaadelin hizmetten daha düşük kalitede , yahut kusurlu ürün gelirse Pay pal ile iletişime geçip paranızı geri alabilirsiniz. En güzel yanıda kart bilgilerini tekrar tekrar girmiyorsunuz. Sadece mail adresinizi yazmanız yeterli.

Paypal’ a Üye Ol

Şimdi aşamalarıyla birlikte üye olalım,

Birinci aşama; Açılış sayfası bu, öncelikle buradan Hesap Açın‘ ı tıklayarak başlayalım

paypal-1


İkinci aşama; bireysel veya ticari seçeneğini belirliyoruz. Bu genellikle bireysel oluyor tabi. Ben gibiler 🙂

Burada da bireyseli seçtikten sonra Devam diyoruz

paypal-2


Üçüncü aşama;

Evet burayı doldururken şifresini unutmayacağınız bir adres seçin. Ve her zaman söylüyorum mail adresi şifreleriniz başka hiç bir yerde kullanmayın. Mail adresleriniz hesap açtığınız her yerde kullanacağınız doğrulama kodu veya şifre kurtarma yollayabildiğiniz için, örneğin facebook ‘  sayfanızı hacklediler, eğer mail şifreniz de facebook ile aynı ise o sayfayı unutun. Neyse konumuza dönelim, evet bu sayfayı da doldurduktan sonra Devam diyoruz.

paypal-3


Dördüncü aşama; Burada ki bilgileride doğru olarak doldurun, ileride sorun yaşamak istemiyorsanız doğru doldurun. Fake bilgi kesinlikle girmeyin. Dilerseniz Kullanıcı Sözleşmesini ve Gizlilik Politikasını okuyun. Aslında dilerseniz demeyelim, okuyun diyelim. Ben okumadım çünkü kardeşimden biliyorum, o 7 yıldır kullanıyor ve asla okumadan bu sayfayı atlamaz, yani ona güvendim 🙂

Okudunuz değil mi? 🙂

Evet şimdi bu okudum 🙂 düğmesini de tıkladıktan sonra Kabul Edin ve Hesap Oluşturun ‘ u tıklayabilirsiniz. Robot olmadığınızı kanıtlamanız için kodu doğru girin, büyük harf küçük harf uyumuna dikkat edin.

paypal-4


Beşinci aşama; bu aşamada kart bilgilerinizi gireceksiniz. Fatura adresini bir önceki sayfada doldurduğunuz için bu sayfaya otomatik atıyor. Burada da Kartınızı tanımlayın dedikten sonra onaylanma sayfası açılıyor. Ben bunun ekran görüntüsünü alamadım daha önce aynı kartla kayıt açtığım için. E-postanıza onay maili gelecek. Gelen mailide onayladıktan sonra Paypal ile alışverişe başlayabilirsiniz.

paypal-5


Artık Paypal.com ‘ dan e-posta ve şifrenizle Paypal’ üzerinden yaptığınız tüm ödemeleri ve diğer Paypal ile ilgili diğer detayları da görebilirsiniz.

Revize 26.06.2018

Üzülerek belirtmeliyim ki PayPal artık Türkiye’ de kullanılmıyor. 31 May 2016 – PayPal  Türkiye pazarından çekildiğini açıkladı.

Bu arada güvenli alışveriş yazımı okumak isterseniz buraya tık tık 

GÜNCELLEME: PAYPAL Türkiye de kullanıma kapanmıştır(14.03.2023)