Ana Sayfa Güzellik Sarı saç bakımı için çok faydalı 8 öneri

Sarı saç bakımı için çok faydalı 8 öneri

0
Sarı saç bakımı için çok faydalı 8 öneri

Sarı saç bakımı için çok faydalı 8 öneri

  1. Öncelikle sarı ve tüm saç renkleri için geçerli olan maddelerden biri; saçı kremini ya da saç maskesini saç diplerine sürme
  2. hafta en az bir kez nem maskesi yap. Nem maskesini ılık ıslak havlu yardımı ile de yapabilirsiniz.
  3. Saç rengini koruma için renk koruyucu şampuan kullan. Şuan da revaçta olanlar mor şampuanlar sizi arada yapılan cila işlemlerinden de kurtarakcak, mor şampuanlar yazısı ayrıca gelecek o apayrı bir konu.sarı saçlar için bakım yağları
  4. Saçları her gün yıkama, eğer çok sık yağlı ya da kirli görünüm oluyorsa kuru şampuan kullanabilirsiniz.
  5. Bu biraz sinüzite davetiye   saçınızı fön makinesi ile değilde doğal halinde kurutmak saç sağlığı açısından çok faydalı.
  6. Mümkün olduğunca sıcak suyla duş almamaya özen gösterin. Soğuğa yakın ılık suda alacağınız duş, saç renginin ışıldayıp parlamasını sağlar ve saç diplerinin soğuğa yakın sula ile yıkamanız saçınızın daha geç yağlanmasını sağlayacaktır.
  7. Duş haricinde saçlarınızı tararken mutlaka tarak ya da fırçanızı öncesinde nemlendirin. Bu yöntem, saçlarınızın kırılıp dökülmesini engeller.
  8. Biberiye yağlarının saçlara oldukça faydası vardır. 2 tatlı kaşığı biberiye yağı argan yağı(normalde zeytin yağı önerilir ama açıcı gören saçta zeytin yağı fayda etmiyor hatta benim daha çok keçe gibi yapmıştı) iyice karıştırarak masaj yaparak saç diplerine uygulayın. 15-20 dakika beklettikten sonra şampuanlayıp ılık su ile durulayın. Bu uygulama saçlarınızın kaybettiği nemi geri kazanmasını ve sağlıklı uzamasını sağlayacaktır.