Sarı detayları sık sık göreceğiz. Fakat civciv sarısında ziyade daha pastel sarılar diğer renklerde olduğu gibi. Sıkça karşılaştığımız ve karşılaşacağımız bu renge bir göz atalım.

Aslında tüm canlı renklerin pastel tonlarını göreceğiz,  fakat bu kez post da bu rengin detaylara değinmek istedim. Siyah beyaz ve mavi favorim olmasına rağmen tüm renkleri seviyorum. Neden illa bir renk seçmek zorundayız ki zaten, her şeyi sınıflandırdığımız gibi sevdiğimiz şeyleri de sınıflandırıp, sınırlandırıyoruz.

Tüm renkleri seviyorum, gözüme güzel ve gelen içimi ısıtan, hepsi hayatın içinde zaten. Hayatta renkleri ile güzel değil mi? Farklı düşüncelere sahip insanları ile, farklı renklerde, dil ve ırklarda ki insanları ile daha güzel değil mi?

Bence zorlamayın illa bir renk sevmek zorunda değilsiniz. O an sizi ısıtan ya da mutlu hissettiren hangi renk ise favori renginiz odur.

Sarı detaylar-11


Sarı detaylar-10


Sarı detaylar-8


Sarı detaylar-7


Sarı detaylar-6


Sarı detaylar-5


Sarı detaylar-4


Sarı detaylar-3


Sarı detaylar-2


Sarı detaylar-1


 


 


 

Bu renk elektromanyetik tayf‘ın yeşil ile turuncu arasında yer alan ve insan gözüyle görülebilen renklerinden biridir. Dalgaboyu 565-590 nanometre kadardır. karşıt rengi yeşil‘dir.

Bu güzel renk uzak mesafelerden görülebilirliği yüksek bir renktir. Bu nedenle bazı ülkelerde taksiler ve okul servisleri de  bu renktedir.

Sarı renginin hex değeri “#FFFF00”, RGB değeri “255;255;0”, ve CMYK değeri “0;0;100;0” dır.