İnsanlara Sınır Koymanın Yolları Nelerdir

- Advertisement -

İnsanlara Sınır Koymanın Yolları?

- Advertisement -

Sınır koymanın yolları ; Kim ne derse desin belirgin sınırları olan insanlar hayatlarını çok daha sağlıklı şekilde sürdürürler. Sınır çizmenin kötü bir yanı yoktur ilişkilerinize zarar vermez aksine onları daha güçlü ve belirgin kılar ki bu işinize çok yarar. Peki, sınır çizmek ya da var olan sınırlarınızı belirginleştirmek için ne yapabilirsiniz?

İşte Yedi Madde İle İnsanlara Sınır Koymanın Yollarının Cevapları:

Yedi Madde İle İnsanlara Sınır Koymanın Yolları

 

Sınır koymanın yolları

1. Net Olun

Kendinizi ifade ederken net olun. Dolaylı yollardan kendinizi ifade etmeye çalıştığınızda yanlış anlaşılmalara neden olabilir. Karşınızdaki neye ne kadar onay verdiğinizi bilsin. Öncelikleriniz, kabul ettikleriniz ve etmedikleriniz konusunda açık sözlü davranın ki ilişkileriniz hem belirgin sınırlara sahip olsun.


beautiful young girl is hiding

Sınır koymanın yolları

2.“Hayır” demeye başlayın

Hem de hiç vakit kaybetmeden. Gerektiğinde reddedebilme alışkanlığı hayati önem taşır ve ne kadar erken edinirseniz o kadar iyi olur.


 

Yedi Madde İle İnsanlara Sınır Koymanın Yolları-3

Sınır koymanın yolları

3.İnsanların ne düşündüğünü dert etmeyin

Çünkü dert etseniz de etmeseniz de onlar sürekli bir şeyler düşünecekler. Çevrenizdekilerin hakkınızda ne düşündüğüyle ilgilenmeniz normal ama fazla kapılırsanız sınırlarınızı kaybeder ve onların istediği insan olmaya çabalarsınız.


Yedi Madde İle İnsanlara Sınır Koymanın Yolları-4

 

 

Sınır koymanın yolları

4.Reddettiğiniz şeyler için özür dilemeyin

Size sunulan her fikri, öneriyi, daveti kabul etmek zorunda değilsiniz. Sizin de yapmak istemediğiniz şeyler olabilir ve bu son derece sağlıklıdır. Reddettiğiniz şeyler için özür dilemeyin, bu davranış karşınızdakine aslında reddetmek istemediğiniz mesajını verebilir.


Yedi Madde İle İnsanlara Sınır Koymanın Yolları-5

5.“Hayır” dediğinizde kesin ve emin olun

Silik ve ürkek bir şekilde ‘Hayır’ dediğinizde çevrenize pek de net bir mesaj vermezsiniz. Çevrenize bağıra çağıra, aksi bir şekilde sürekli karşı çıkmanızı söylemiyoruz ama kendinizden emin ve net bir şekilde konuşursanız bu sizin iyiliğinize olur.


 

Yedi Madde İle İnsanlara Sınır Koymanın Yolları-6

6.‘Evet’ sözünüzün açık olmasını sağlayın

Karşınızdaki neye ne kadar onay verdiğinizi bilsin. Öncelikleriniz, kabul ettikleriniz ve etmedikleriniz konusunda açık sözlü davranın ki ilişkileriniz hem belirgin sınırlara sahip olsun


 

Yedi Madde İle İnsanlara Sınır Koymanın Yolları-2

7.İçgüdülerinize güvenin

Zihniniz ve bedeniniz uyum içinde çalışır, birbirlerine sinyal gönderirler eğer sizi rahatsız eden içinizi kemiren bir durum yaşıyorsanız onu geri çevirin.


kaynak: hipokampüs

 

- Advertisement -

Other Articles

İnternette para kazan – youtube’ dan nasıl para kazanılır

İnternette para kazan - youtube' dan nasıl para kazanılır Cümle alemin bildiği konuya bir kez de ben değineyim. Öyle çok çok takipçisi ve izlenmesi olan...

Shein Türkiye’ den Alışveriş Yapmak

Shein Türkiye' den Alışveriş Yapmak – Sheinside Shein Türkiye geldiiiiii!  olleeeeyyyy! yuppppiiiii! yehoooo!! Eeevet öngörülen nidalarmız atıldıysa bu pamuklara sarmalık siteyi stalklamak istiyorum hemencecik. Uzun ...