Julie Sarniana, Los Angeles Fashion Institute of Design & Merchandising joined. After She founded n February 2009 as a creative outlet to express her thoughts, inspirations, style and love of everything cool.

Jules chronicles her daily style, travels and life, continues to inspire and motivate her readers. She creates a big amazing chic with daily clothes.

In addition to her blog, Jules has contributed to and has been featured in: Glamour.com, Elle.com, E! News, Lucky Magazine, Teen Vogue and Cosmopolitan Latina.

“As if attending fancy events, posing for ad campaigns, and blogging from Fashion Week doesn’t keep her busy enough, Jules also designs quirky screenprint tees emblazoned with inspiring saying like her motto “Dream, Believe, Achieve” creative indeed” – Teen Vogue


Julie Sarniana, Los Angeles Moda Tasarım ve Ticareti enstitüsüne katıldı. SonraJulie Sarinana şubat 2009 yılında düşüncelerini, ilham kaynaklarını, stilini, sevdiği cool her şeyi ifade etmek için @SincerelyJules i kurdu.

Julie günlük tarzını anlatan stili, seyahatleri ve yaşamı okuyucularına ilham kaynağı olmaya ve motive etmeye devam ediyor. O günlük kıyafetler ile harika bir şıklık oluşturur.

O bloguna ek olarak Glamour.com, Elle.com, E! News, Lucky Magazine, Teen Vogue ve Cosmopolitan Latina gibi dergilere katkıda bulunmuştur

Eğlenceli organizasyonlara katılmak, reklam kampanyaları için poz vermek, ve moda haftalarından blog yazmak onu yeterince meşgul etmiyor sanki, Jules ayrıca ilham veren sloganı ile ” Hayal et,İnan,Başar” ilginç tişörtler tasarlar,gerçekten yaratıcı! – Teen Vogue